Wiadomości

Znamy tożsamość mężczyzn, którzy napadli na 64-latka

Data publikacji 02.07.2018

Policjanci z Katowic ustalili tożsamość mężczyzn, którzy na ulicy Gliwickiej pobili 64-latka i zabrali mu saszetkę z pieniędzmi, dokumentami oraz telefon komórkowy, a następnie uciekli. W czerwcu publikowaliśmy nagranie z monitoringu z wizerunkami sprawców. Dzielnicowy uzyskał informacje o tożsamości jednego z nich - 29-latka, który został zatrzymany i usłyszał już zarzuty rozboju. Drugi ze sprawców - 16-latek - za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym. Znana jest również tożsamość trzeciego sprawcy.

Do zdarzenia doszło 13 maja 2018 roku po 5.00. Jak wynika z ustaleń policjantów, trzech mężczyzn weszło za pokrzywdzonym do tramwaju na przystanku w Katowicach przy ul. 3 maja. Gdy pokrzywdzony wysiadł w pobliżu skrzyżowania ulicy Gliwickiej i Jana Pawła II, mężczyźni wysiedli za nim. Po przejściu kilkudziesięciu metrów zaatakowali 64-latka. Pobili go i zabrali mu saszetkę z pieniądzmi, dokumentami oraz telefon komórkowy, a następnie uciekli. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń i powiadomił o wszystkim policjantów. Wizerunek sprawców został zarejestrowany przez kamery monitoringu podczas jazdy tramwajem. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VII w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód.

Kilkanaście dni temu, za zgodą prokuratury, opublikowany został wizerunek sprawców. Dzielnicowy uzyskał informacje o tożsamości jednego z nich. 29-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty rozboju. Drugi ze sprawców to 16-latek, który odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym. Policjanci znają również tożsamość trzeciego sprawcy, który wkrótce zostanie przesłuchany. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.

Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji.

Powrót na górę strony