Wiadomości

Próbowali wyrwać bankomat - trafili do aresztu

Data publikacji 29.06.2018

Kryminalni z częstochowskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu oraz kradzieży samochodu, którego użyli podczas „skoku”. Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili, że na terenie Częstochowy może dojść do włamania do bankomatu mieszczącego przy jednym ze sklepów. Częstochowscy śledczy, wspólnie z policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu komendy wojewódzkiej w Katowicach oraz śląskimi antyterrorystami zatrzymali jednego ze sprawców, gdy samochodem staranowali drzwi wejściowe do sklepu. Pozostali dwaj włamywacze wpadli w ręce mundurowych po krótkim pościgu. Wszyscy, to mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku od 40 do 52 lat.

Podczas zatrzymania przy jednym z mężczyzn oraz w aucie policjanci znaleźli narzędzia, służące do włamań, w tym stalowe linki, którymi sprawcy najprawdopodobniej zamierzali wyrwać bankomat z podłoża oraz tak zwany łamak do pokonania zabezpieczenia stacyjki samochodowej. Kryminalni ustalili bowiem, że samochód, którym poruszali się podejrzani, został skradziony dzień wcześniej w Częstochowie.

Prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty usiłowania włamania do bankomatu oraz kradzieży samochodu użytego przez nich do tego przestępstwa. Dzisiaj, decyzją Sądu Rejonowego w Częstochowie podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Powrót na górę strony