Bezpieczne wakacje i sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Bezpieczne wakacje i sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy

Data publikacji 20.06.2018

Wczoraj w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków odbył się Mini Mundial. „Sportowy tryb życia-bez narkotyków i przemocy” to turniej piłki nożnej organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie, Zakład Karny w Cieszynie oraz cieszyński Wydział Sportu. Niesie on zawsze ze sobą tyle emocji i pozytywnej energii, ze starczyłoby na ten i kolejny prawdziwy mundial. Turniej jest również okazją do przeprowadzenia działań profilaktycznych dotyczących Bezpiecznych Wakacji,

To już czwarta edycja turnieju profilaktycznego pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial. Założeniem imprezy jest zwrócenie uwagi na aktualnie pojawiające się problemy z niewłaściwymi zachowaniami młodzieży szkolnej, która coraz częściej sięga po alkohol i narkotyki. Szkoła jest miejscem, gdzie dzieci i młodzież powinni mieć możliwość uzyskania pomocy i podstawowej porady w życiu codziennym. Z tego też powodu policjanci z cieszyńskiej komendy i funkcjonariusze zakładu karnego oraz Rada Sportu w Cieszynie kontynuują projekt turnieju profilaktycznego pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial. Projekt pokazuje młodzieży szkolnej, że sport jest najlepszym lekarstwem na wszystkie złe nawyki, a także wyjściem z najgorszego nałogu. W czasie turnieju policjanci i funkcjonariusze służby więziennej rozmawiają z dziećmi, by poprzez naukę i zabawę wyrobić w nich nawyk poszanowania przepisów prawa. Omawiane są także negatywne skutki brania narkotyków.

Głównym celem turnieju każdorazowo jest podniesienie poziomu kultury młodzieży i informowanie o negatywnych skutkach brania narkotyków. Nie bez znaczenia jest również, w odniesieniu do tegorocznych mistrzostw świata, kształtowanie prawidłowej postawy kibica oraz uświadomienie roli i zasad Fair Play, nie tylko na boisku, ale także w życiu. Rywalizacja uczy też umiejętności prawidłowego rozładowywania emocji związanych z sytuacjami rywalizacji sportowej. A tych nie brakowało. Na hali było głośno, ale przede wszystkim kulturalnie i fair play!

Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach. Pierwsza to turniej piłki nożnej, gdzie reprezentacje szkół rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym. W tej dyscyplinie najlepsza okazała się drużyna z SP 1, drugie miejsce zajęła SP 3, a brązowy medal przypadł w udziale reprezentacji SP 6. Tuż za podium była drużyna SP 7. Na piątym miejscu sklasyfikowano SP2.

Druga spośród konkurencji to rywalizacja kibicowska- liczył się głośny, kulturalny i sprawny doping. Razem z dopingiem oceniany był również występ artystyczny cheerleaderek. W tej kategorii bezkonkurencyjna okazała się, po raz trzeci z rzędu, Szkoła Podstawowa nr 7.Na drugim miejscu była SP 1. Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło SP 6.

Wszystkim zwycięzcom, nagrodzonym i uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć i sportowej postawy.

 • kibice szkoły - turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial.
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez nwystęp cheerleaderekarkotyków i przemocy”- Mini Mundial.
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial.
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial. mecz
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial , mecz, piłkarze na boisku w hali
 • policjant i funkcjonariusz Zakładu Karnego - śedziują, obserwuyją mecz
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial.
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial.
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial.
 • bramkarz i boisko piłkarskie w hali
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial. kibice
 • medale
 • turniej profilaktyczny pt. ,,Sportowy tryb życia- bez narkotyków i przemocy”- Mini Mundial.
Ładowanie odtwarzacza...