Wiadomości

Bielscy policjanci udaremnili przemyt narkotyków

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, z pomocą mundurowych z drogówki zatrzymali dwóch mieszkańców Bielska-Białej. Próbowali oni przemycić z Czech prawie 120 gramów marihuany. Na rynek nie trafi narkotyk o czarnorynkowej wartości blisko 5 tys. złotych.

Policjanci z bielskiej komendy uzyskali informację, że drogą ekspresową jedzie pojazd, w którym mogą być przewożone środki odurzające z Czech. Do akcji zostali zaangażowani mundurowi z wydziału ruchu drogowego. Zauważyli oni samochód osobowy, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Wspólnie z policjantami z referatu narkotykowego zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowca i pasażer wyraźnie denerwowali się kontrolą drogową, a ich zachowanie wskazywało, że powodem jest nie tylko grożący im mandat za przekroczenie prędkości. Po chwili z wnętrza pojazdu zaczęła być wyczuwalna charakterystyczna woń konopi indyjskich. Wówczas kierowca i pasażer próbowali odwrócić uwagę policjantów. Bezskutecznie. Policjanci zauważyli skrytkę, w której znajdowało się pokaźne pudełko wypchane po brzegi marihuaną, specjalistyczne wagi i przygotowanych kilka paczek woreczków strunowych służących do porcjowania narkotyku. Kierujący 23-latek i jego 36-letni wspólnik zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Starszy z nich – jak się okazało podczas przeprowadzonych przeszukań – w domu hodował kilka krzewów marihuany.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował młodszego z nich, a wobec drugiego, w związku z uprawianymi przez niego krzewami marihuany, prokurator zastosował dozór policyjny. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony