Wiadomości

Dzień Dziecka ze śląskimi mundurowymi

Data publikacji 01.06.2018

Z okazji Dnia Dziecka, śląscy mundurowi aktywnie włączyli się w Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Śląska. Dzieci miały okazję m.in. bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów oraz innych służb, czy też sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rowerze na profesjonalnie przygotowanym torze. W imprezie uczestniczyło blisko 1500 dzieci.

Ośrodek Harcerski zmienił się w ogromny plac zabaw. Wszyscy, którzy tam przybyli mogli wziąć udział w warsztatach architektonicznych, plastycznych, muzycznych. Na stoisku Izby Administracji Skarbowej można było zobaczyć okazy gatunków fauny i flory zagrożonej wyginięciem, a razem z pracownikami Planetarium Śląskiego – zrobić wodną rakietę, z harcerzami – balonowe zwierzątko i gigantyczne bańki! Fani sportu mogli zobaczyć Stadion Śląski, zaś dzieci zafascynowane kosmosem wybrać się na seans do Planetarium.

Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe przygotowały pokazy i warsztaty, podczas których uczulali dzieci i ich opiekunów na takie kwestie, jak zapobieganie przemocy wobec dzieci, bezpieczne zachowania w domu, przedszkolu i szkole, czy sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia. Ratownicy prowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy, policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach wspierani przez mundurowych z Chorzowa i Katowic przygotowali dla najmłodszych i ich opiekunów wiele atrakcji. Pokazy radiowozów, sprzętu czy wyposażenia oraz wyjątkowa szansa, aby zobaczyć z bliska policyjne psy i konie.

W trakcie imprezy zaprezentowano sprzęt  oraz elementy wyposażenia policjantów z OPP w Katowicach. Wśród gości nie mogło zabraknąć również policyjnej maskotki - Sznupka, z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Udział w przedsięwzięciu wzięli także mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przygotowali dla najmłodszych „miasteczko ruchu drogowego”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód a także wykazać się zdobytą już wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego. Zgodnie z oczekiwaniami najmłodsi przybyli na miejsce w licznych grupach, które w ten słoneczny dzień miały wiele powodów do uśmiechu.

A tak w obchody Dnia Dziecka włączyli się policjanci z poszczególnych miast:

- Świętochłowice

- Tarnowskie Góry 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.5 MB)

Powrót na górę strony