Wiadomości

Zatrzymany seryjny podpalacz. Podpalał ze złości na dziewczynę

Data publikacji 19.04.2018

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej wspólnie z kryminalnymi z bielskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o podpalanie dwóch piwnic oraz kiosku. Straty sięgają blisko 10 tysięcy zł. Sprawca podpalał ze złości na swoją dziewczynę. Na swoim koncie ma także włamania do kiosków. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat więzienia.

16 kwietnia, tuż przed północą w bloku przy bielskiej ul. Boryczki spłonęły dwie piwnice. Spaliły się składowane tam opony samochodowe oraz instalacja elektryczna. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 20 mieszkańców. Strażacy szybko ugasili pożar i zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia na pozostałe pomieszczenia. Wczoraj w nocy sprawca podpalił kiosk przy ul. Cieszyńskiej. Spłonęło wyposażenie i towar, a właścicielka wyceniła straty na blisko 2 tysiące zł.

Śledczy podejrzewali, że pożary to efekt świadomych podpaleń. Dokładnie przyglądali się całej sprawie. Przeprowadzona została szczegółowa ekspertyza i dokładne oględziny miejsc, w których doszło do pożarów. Rozpoczęto również obserwację tego rejonu. W miejsca, gdzie doszło do pożarów skierowano dodatkowe patrole, zarówno umundurowane, jak i operacyjne. Śledczy ustalili, że związek z podpaleniami może mieć 24-letni bielszczanin. Wczoraj po południu podpalacz został zatrzymany przez policjantów z „trójki” i kryminalnych z bielskiej komendy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że podpalenia, to nie jedyne przestępstwa, których zatrzymany dopuścił się w ostatnim czasie. Początkiem kwietnia włamał się dwukrotnie do kiosku wielobranżowego na bielskim osiedlu Kopernika. Szkody, które spowodował w wyniku włamań i podpaleń sięgają blisko 10 tysięcy zł. Dzisiaj zatrzymany usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Film Zatrzymany 24-latek

Pobierz plik Zatrzymany 24-latek (format mp4 - rozmiar 12.55 MB)

Powrót na górę strony