Wiadomości

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo działkowiczów

Data publikacji 19.04.2018

Wiosna to długo oczekiwany okres dla wszystkich właścicieli działek rekreacyjnych. Coraz dłuższe dni i upragnione słońce sprawiają, że działkowcy częściej przebywają na swoich działkach, zaczynając prace porządkowe. Okres ten staje się jednak także okazją dla złodziei i wandali. Dlatego jastrzębscy dzielnicowi patrolują tereny ogródków wypoczynkowych i przekazują praktyczne wskazówki właścicielom działek.

Wspólne działanie policji i mieszkańców, wymiana informacji wpływają na skuteczne zwalczanie i zapobieganie przestępstwom. Ważne jest zatem, aby każdy wiedział jak ze swoim dzielnicowym, szybko i łatwo się skontaktować, znał jego bezpośredni numer telefonu. Dlatego dzielnicowi w ramach obchodu patrolują tereny ogródków działkowych nawiązując kontakty i przekazując praktyczne wskazówki użytkownikom działek.

Aby długo oczekiwana wiosna i upragnione słońce nie było okazją dla wszystkich złodziei i wandali stróże prawa przypominali o zasadach bezpieczeństwa:.

Pamiętajmy!

1. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na pozostawione w otwartych altanach, domkach, czy też na ławeczkach ogrodowych torebki i saszetki z dokumentami i pieniędzmi. Jest to najłatwiejszy łup dla ogrodowych złodziei, którzy bacznie obserwują ofiarę zajętą pracami porządkowymi na działce, nie zwracającą uwagi na pozostawione rzeczy.

2. Zwracajmy uwagę na osoby obce, "kręcące się" wokół ogródków działkowych i obserwujące altany. O budzącym wątpliwości zachowaniu tych osób powiadomcie swojego dzielnicowego.

3. Nie przechowujcie w altance rzeczy wartościowych, a sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia, zabierajcie do domu lub dobrze je zabezpieczcie.

4. Starannie zabezpieczcie altanę. W przypadku zaistnienia przestępstwa natychmiast powiadomcie policję.

5. Gdy zatrzymacie sprawcę przekażcie go policjantom. Nie zacierajcie śladów, ustalcie ewentualnych świadków, a wszelkie informacje przekażcie policji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.9 MB)

Powrót na górę strony