Wiadomości

Nowy koń w chorzowskiej policji

Data publikacji 05.04.2018

W szeregi chorzowskiej policyjnej drużyny konnej wstąpił nowy funkcjonariusz. Larnaka to piękny wierzchowiec rasy Wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego. Gdy tylko się zaadoptuje w nowym miejscu, rozpocznie szkolenie mające na celu przygotowanie go do atestacji I stopnia, aby mógł wyruszyć ze swoim opiekunem w patrol.

W minionym tygodniu, dzięki Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska, szeregi chorzowskiej komendy zasilił nowy funkcjonariusz. Larnaka to piękny wierzchowiec rasy Wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego. Gdy tylko się zaadaptuje w nowym miejscu, rozpocznie szkolenie mające na celu przygotowanie go do atestacji I stopnia, aby mógł wyruszyć ze swoim opiekunem w patrol.

Przygotowanie nowych koni do wykonywania zadań przewidzianych dla patroli konnych to niełatwe zadanie nie tylko dla jeźdźca, ale przede wszystkim dla czworonoga. Podczas szkolenia zwierzęta oswajają się z nietypowymi sytuacjami, z którymi mogą mieć do czynienia podczas codziennej służby. W ramach ćwiczeń uczą się ufać jeźdźcom i budują swoją pewność siebie. Koń policyjny musi charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie powinien nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Dlatego też dopiero po ukończeniu szkolenia będzie pomagał między innymi w patrolowaniu WPKiW w Chorzowie, a także przy zabezpieczaniu i utrzymywaniu porządku na imprezach masowych.

Powrót na górę strony