Podzielili się cząstką siebie - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Podzielili się cząstką siebie

Data publikacji 09.03.2018

Blisko 14 litrów życiodajnego płynu trafi do banku krwi po dzisiejszej honorowej zbiórce, prowadzonej w ramach ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą". W przedsięwzięcie włączyli się również śląscy policjanci oraz pracownicy cywilni. W ten sposób stróże prawa nie tylko oddali cenny płyn ratujący życie, ale także złożyli hołd Żołnierzom Wyklętym. Podczas zbiórki życiodajnego płynu, można również było zarejestrować się w bazie dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Śląscy policjanci wspierają ogólnopolską akcję „SpoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Ma ona na celu oddanie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia - Żołnierzom Wyklętym, w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Choć mobilizuje w głównej mierze mundurowych, to stwarza również możliwość oddania krwi przez wszystkich tych, którzy chcą pomóc innym.

Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkował dzisiaj przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas akcji mundurowi ofiarowali swoją krew potrzebującym. W ciągu 5 godzin do punktu zgłosiło się 34 chętnych, którzy po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza oddali krew. Zebrano łącznie blisko 14 litrów życiodajnego płynu, a 6 osób zarejestrowało się w bazie dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Wśród honorowych dawców znaleźli się zarówno śląscy policjanci, jak i pracownicy cywilni katowickiej komendy wojewódzkiej oraz miejskiej.

Większość policjantów regularnie oddaje krew, ratując tym samym ludzkie życie. Zbiórki odbywają się cyklicznie m.in. przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz siedzibami komend miejskich i powiatowych. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzięki honorowym dawcom, pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach.

Opis filmu: Oddawali krew