Policjanci wsparli akcję "SpoKREWnieni służbą" - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci wsparli akcję "SpoKREWnieni służbą"

Data publikacji 07.03.2018

Ponad 11 litrów życiodajnego płynu zebrano podczas zbiórki krwi, którą zorganizował Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w ramach akcji “SpoKREWnieni służbą”. Jej celem jest zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków. Wśród honorowych dawców nie zabrakło rybnickich policjantów, pracowników komendy oraz mieszkańców Rybnika.

Wczoraj na parkingu przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, stacjonował ambulans raciborskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zbiórka krwi została zorganizowana przez Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy Stowarzyszeniu HDK im. ks. Józefa Niedzieli. Przeprowadzono ją  w ramach ogólnopolskiej akcji, objetej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej pod hasłem „spoKREWnieni służbą” dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W ciągu 5 godzin do mobilnego punktu pobierania krwi zgłosiło się ponad 20 chętnych, którzy po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza oddali krew. Zebrano łącznie ponad 11 litrów życiodajnego płynu. Wśród honorowych dawców nie zabrakło rybnickich policjantów. Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w zawód i doskonale wiedzą jak bardzo potrzebna jest krew np. dla osób poszkodowanych w wypadkach. Do akcji włączyli się także pracownicy policji oraz rybniczanie, którzy zawsze chętnie wspierają organizowane przez mundurowych zbiórki krwi. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzięki honorowym dawcom, pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach.