Oddali ratującą życie krew - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Oddali ratującą życie krew

Data publikacji 01.03.2018

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest wpisane w policyjny zawód. Bez wahania, często nawet z narażeniem swojego życia, spieszymy z pomocą, bo zawsze liczy się człowiek. Tarnogórscy mundurowi i pracownicy korpusu służby cywilnej postanowili dać przykład i oddać życiodajny płyn. Dzisiaj w punkcie krwiodawstwa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, policjanci wzięli udział w akcji „SpoKREWnieni służbą" i oddali blisko 7 litrów krwi.

O tym, że warto oddawać krew, policjanci wiedzą doskonale. W swojej pracy niejednokrotnie są świadkami różnego rodzaju tragedii, szczególnie wypadków na drogach, w których giną osoby, a jeszcze więcej zostaje rannych. Oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to ogromna satysfakcja, ponieważ można w ten sposób uratować czyjeś życie. Od policjantów i pracowników korpusu służby cywilnej, którzy zgłosili się do punktu krwiodawstwa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, personel medyczny pobrał blisko 7 litrów tego życiodajnego płynu.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie. Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Aby oddać krew, trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Wskazane jest wcześniejsze spożycie lekkiego posiłku (nie zaleca się oddawania krwi na czczo). Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.69 MB)