Wiadomości

Śląski Policjant wyróżniony przez starostę pszczyńskiego

Data publikacji 16.02.2018

W szeregach śląskiej policji znany jako specjalista ruchu drogowego, wśród uczniów jako ten który propaguje ideę bezpiecznej jazdy samochodem, natomiast wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego, którego jest mieszkańcem, jako społecznik działający m.in. na rzecz budowanego w ostatnich latach Domu Kulejących Aniołów. W tym roku, zaangażowanie aspiranta Tomasza Bratka na rzecz potrzebujących zostało nagrodzone zaszczytnym, bo najwyższym powiatowym wyróżnieniem - statuetką Żubra Starosty Pszczyńskiego "za bezinteresowną troskę, zaangażowanie i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka".

Jak podkreślał starosta Paweł Sadza, podczas zorganizowanego w powiecie balu charytatywnego - "Nie byłoby tak szybko Domu Kulejących Aniołów i pomocy na taką skalę, gdyby nie Tomasz Bratek. Ten człowiek od lat włącza się w organizację wydarzeń, balów i biegów charytatywnych, z których dochód przeznaczany jest na wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy".

W ostatnią sobotę odbył się w Pszczynie kolejny, V już Powiatowy Bal Charytatywny. Tym razem, dochód z imprezy został przeznaczony na wsparcie budowy Domu Ojca Pio, którą prowadzi pszczyńskie Hospicjum Ojca Pio. W jego współorganizację był zaangażowany m.in Tomasz Bratek, podobnie, jak we wcześniejsze, z których dochody trafiły na konta wspierające budowy Domu Kulejących Aniołów, domu dziecka czy stowarzyszenia "Razem".

Jak mówił sam nagrodzony - "To m.in. te bale charytatywne dały szczęście ok. 80 osobom z niepełnosprawnościami, bo w styczniu tego roku został oficjalnie oddany do użytku Dom Kulejących Aniołów w Piasku. To także zasługa wszystkich osób, które uczestniczą w charytatywnych imprezach. Dzisiaj idziemy tą samą drogą, wspieramy budowę Domu Ojca Pio i wiemy, że dzięki wam ta pomoc będzie skuteczna. Pięknie znów pomagać. Pomagajmy, nie chcąc pomocy od tych, dla których to robimy".

  • foto:powiat
  • foto:powiat
  • foto:powiat
Powrót na górę strony