Wiadomości

Zatrzymani z niebezpiecznymi narzędziami

Data publikacji 24.01.2018

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej przygotowywali się do bójki. Mężczyźni mieli niebezpieczne narzędzia i grozili pozbawieniem życia 45-letniemu jaworznianinowi. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło konfrontacji, a być może nawet tragedii.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek przed południem, w rejonie szkoły muzycznej przy ulicy Inwalidów Wojennych. Kryminalni po uzyskaniu informacji o możliwości starcia dwóch grup mężczyzn, natychmiast przystąpili do działania, chcąc zapobiec „ustawce”. Po dotarciu na miejsce, zauważyli zaparkowany samochód osobowy, przy którym stało dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 45-letni jaworznianin powiedział policjantom, iż kilka minut wcześniej trzej mężczyźni chcieli go pobić i grozili mu pozbawieniem życia. Według zgłaszającego, sprawcy mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia. Napastnicy na widok policjantów uciekli i schowali się w budynku pobliskiego przedszkola.

Kryminalni, przy wsparciu dodatkowych patroli policji, przeszukali cały budynek. Zatrzymali w nim trzech mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat, przy których znaleźli 50-centymetrową maczetę, pistolet hukowy i kominiarki. Wszyscy są mieszkańcami Jaworzna i mieli już wcześniej konflikt z prawem. Znalezione przez mundurowych przedmioty, w przypadku ich użycia, mogłyby doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników, a nawet ich śmierci.

Śledczy ustalają teraz, co było przyczyną agresywnego zachowania mężczyzn. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania gróźb. Wszystko wskazuje na to, że za posiadanie niebezpiecznych narzędzi odpowiedzą dwaj z nich. Zatrzymanym grozi do 2 lat więzienia.

  • Miejsce akcji jaworznickich policjantów
  • Jeden z zatrzymanych mężczyzn
  • Kolejny zatrzymany jaworznianin
  • Ostatni z zatrzymanych, 24-latek
  • Zatrzymane niebezpieczne przedmioty
Powrót na górę strony