Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Tymczasowy areszt za śmiertelne uszkodzenie ciała

Data publikacji 23.01.2018

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Raciborzu tymczasowo aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który podejrzany jest o uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym. Aresztowany to 30-latek mieszkaniec Raciborza. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po południu, w jednym z domów w Raciborzu Brzeziu, przy ul. Stefana Myśliwca. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, mężczyźni byli sami w domu kiedy doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia rodzinnego. Podczas kłótni 30-latek kilkakrotnie kopnął w twarz swojego 52-letniego teścia, po czym zostawił go samego w pokoju i wyszedł. W wyniku zadanych uderzeń mężczyzna zmarł. Wczoraj Sąd Rejonowy w Raciborzu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Raciborzu.

Powrót na górę strony