Najlepszy w turnieju piłki siatkowej

Data publikacji 03.01.2018

Siatkówka i tenis stołowy to dwie sportowe pasje policjanta z pszczyńskiej komendy. Ostatnio, sierżant Rafał Gryga wspólnie ze swoimi kolegami z czechowickiej drużyny seniorów wywalczył pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej w Skarżysku. W kategorii mężczyzn nie mieli sobie równych, co pokazała lista wyróżnionych zawodników, na której czołowe miejsce zajął pszczyński policjant.

Zawody w Skarżysku były kolejną edycją ogólnopolskiego turnieju dla pasjonatów piłki siatkowej, w której swój udział zgłosiła także czechowicka drużyna Volley- Masters. To właśnie z barwami tej drużyny, swoje losy połączył 15 lat temu sierżant Rafał Gryga. Podobnie jak pozostali zawodnicy, trafił tam po rozwiązaniu miejskiego klubu sportowego, w którym oprócz siatkówki, trenował również tenis stołowy. Ten rok, co podkreśla z dumą, zakończył się dla niego szczególnym wyróżnieniem. Podczas zawodów w Skarżysku został bowiem uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Było to dla niego dużym zaskoczeniem, ponieważ dyscyplina ta preferuje raczej wysokie osoby, do których on z pewnością nie należy. Pytany o to, uśmiecha się i powtarza, że osoby niskiego wzrostu również mogą realizować swoje siatkarskie pasje. Sierżant Gryga cieszy się z wygranej, tym bardziej, że na podium stanęła także jego drużyna. W finale, aż z dwusetową przewagą, zdołała pokonać zawodników z AZS UJK Kielce. Jeszcze w styczniu policjanta czekają kolejne wyjazdy. Po zaplanowanych zawodach w Łodzi i Tarnobrzegu, zawodnicy wyjeżdżają do Szydłowca i Rawy Mazowieckiej.

Sierżant Rafał Gryga do służby w Policji wstąpił prawie 5 lat temu. Na co dzień pracuje w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, musi więc łączyć sportowe pasje z grafikiem codziennej służby. Z pewnością jest sportowym odkryciem pszczyńskiej komendy. Od wielu lat doskonali swoją sprawność fizyczną, co ma odzwierciedlenie w licznych turniejach piłki siatkowej i tenisa stołowego, w kraju i za granicą. W tenisie stołowym zdobył m.in. mistrzostwo śląska, był 7 w kraju podczas Mistrzostw Polski LZS, w 2013 stanął na podium w zorganizowanym przez NSZZ Policjantów turnieju tenisa stołowego w Cieszynie, a ostatnio, w Skarżysku, otrzymał tytuł najlepszego zawodnika w rozgrywkach piłki siatkowej.

Gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy sukcesów podczas kolejnych zawodów.