Wiadomości

Dzielnicowi z Mikołowa w charytatywnej akcji

Data publikacji 12.12.2017

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla nas wszystkich. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma możliwość spędzania ich w ciepłym i rodzinnym gronie. Osoby starsze i samotne często zdane są tylko na siebie. Aby choć trochę umilić ten świąteczny czas, dzielnicowi z mikołowskiej komendy wraz z uczniami miejscowego liceum odwiedzają seniorów i wręczają przygotowane wcześniej paczki. Wszystko to w ramach charytatywnej akcji Mikołowska Paczka - "Miarka Miłości".

Pomysł relizowanej obecnie akcji charytatywnej zrodził się całkiem niedawno. Twórcą tego niezwykłego przedsięwzięcia jest pedagog I Liceum Ogólnokształącego w Mikołowie Pani Renata Czernecki, która jednocześnie pełni funkcję prezes działającego od 2013 roku na terenie powiatu mikołowskiego Stowarzyszenia "Anima Humana". Celem tego podmiotu jest pomoc osobom starszym o różnym stopniu samodzielności, niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz ich rodzinom, a także osobom osamotnionym i wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia.

Dzielnicowi mikołowskiej komendy, po zweryfikowaniu potrzeb starszych mieszkańców poszczególnych dzielnic miasta, wykonali listę osób, które są samotne i potrzebują wsparcia. Lista ta, wraz z informacją o ich najważniejszych potrzebach, przekazana została szkole.

Każda klasa, której uczniowie wzięli udział w akcji Mikołowska Paczka - "Miarka Miłości", zobligowała się do zrobienia świętecznego pakunku jednej, starszej lub samotnej osobie, wskazanej przez Komendę Powiatową Policji w Mikołowie, czy przez Stowarzyszenie „Anima Humana”. Przygotowaną paczkę licealiści wraz z dzielnicowym lub wolontariuszem stowarzyszenia dostarczyli już bądź przed świętami dostarczą do domu wybranej osoby. 

Stróże prawa, dbają również o bezpieczeństwo tych osób i w ramach profilaktyki, przekazują odblaskowe torby na zakupy, różnego rodzaju zawieszki i tasiemki, które zdecydowanie wpływają na poprawę ich widoczności na drogach. Praktyczne gadżety ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Mikołowski.

Powrót na górę strony