Wiadomości

„MIEJSKA DŻUNGLA” – akcja na katowickich parkingach

Data publikacji 11.12.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach po raz kolejny wzięli udział w projekcie Urzędu Miasta w Katowicach pn. „Miejska Dżungla”. Głównym celem działań jest łamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Podczas akcji parkingowej policjanci czuwali wraz z dziećmi i młodzieżą nad prawidłowym korzystaniem z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Sierż. Łukasz Oślizło wraz z sierż. Klaudią Jaskólską z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach kolejny rok z rzędu zaangażowali się do X edycji projektu Urzędu Miasta w Katowicach pn. „Miejska Dżungla”. Celem tych działań jest łamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz zwrócenie uwagi na architektoniczne przeszkody uniemożliwiające osobom niepełnosprawnym w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

Policjanci podczas przeprowadzanych akcji czuwali wraz z dziećmi i młodzieżą nad prawidłowym korzystaniem z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Osoby nie mające uprawnień do parkowania na takich miejscach otrzymywały ulotki oraz były informowane o skutkach prawnych i moralnych popełnionego czynu. Wiążemy nadzieje, że tego rodzaju akcje, organizowane w okresie przedświątecznym, pozwolą zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. 

Powrót na górę strony