Wiadomości

Policjanci pisali listy w obronie praw człowieka

Data publikacji 06.12.2017

Mundurowi z wodzisławskiej komendy wzięli udział w maratonie pisania listów, który odbył się w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Udział w przedsięwzięciu mógł wziąć każdy i jak co roku, do pisania zaproszeni zostali także policjanci. Jeden list może odmienić czyjeś życie...

Wczoraj w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim odbył się Maraton Pisania Listów. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także wodzisławscy policjanci. Inicjatywa ta związana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia.
Maraton skupia ludzi, którzy wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów się napisze, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce pisze się w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty maratonu są widoczne od razu. Ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.
Policjanci dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w maratonie i cieszą się, że mogli dołączyć swoje listy po to, by pomóc wybranym przez siebie bohaterom.

Powrót na górę strony