Wiadomości

Dzielnicowy ze sportowym zacięciem

Data publikacji 29.11.2017

Podbeskidzkie szlaki większości z nas kojarzą się z pieszymi wędrówkami i błogim spokojem. Dla asp. szt. Marka Jurzaka – Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji I w Bielsku-Białej to setki przebytych kilometrów, ogromny wysiłek i walka ze swoimi słabościami. Wszystko po to, by realizować swoją największą pasję, jaką są dla niego biegi przełajowe. W dyscyplinie tej odnosi zresztą spore sukcesy.

Jako policjant pierwszego kontaktu jest otwarty na ludzi, łatwo nawiązuje nowe kontakty i chętnie pomaga innym w potrzebie. Cechy te niewątpliwie przydają mu się również w jego sportowej pasji. W policji pracuje od ponad 21 lat. Od początku związany jest z Komisariatem Policji I w Bielsku-Białej, gdzie początkowo pełnił służbę w ogniwie patrolowym, a następnie jako dzielnicowy rejonu Śródmieście Bielsko. W 2009 roku zajął II miejsce w organizowanym przez bielską policję konkursie na najlepszego dzielnicowego. Od 6 lat pełni funkcję Kierownika Rewiru Dzielnicowych w bielskiej „jedynce”. Chętnie pomaga innym. Brał udział w organizowanych przez Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej festynach „O uśmiech dziecka” oraz grach plenerowych z dziećmi Placówek Wsparcia Dziennego Środowiskowego Centrum Pomocy w Bielsku-Białej. Uczestniczy także w spotkaniach Fundacji Aktywności Społecznej „Złote Łany”, która działa na rzecz osób starszych, mieszkających samotnie, a które potrzebują wsparcia w związku z trudną sytuacją materialną i finansową.

Oprócz biegowych, ma na swoim koncie także siatkarskie sukcesy. Asp. szt. Marek Jurzak jest kilkukrotnym mistrzem Śląska i mistrzem służb mundurowych Bielska-Białej w piłce siatkowej. Od kilku lat, pod patronatem IPA KMP Bielsko-Biała (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji), uczestniczy w biegach na średnim i długim dystansie. Jego pasją są góry i udział w zawodach na ultra dystansie. Ukończył dwa biegi w Chudym Warzyńcu na dystansie +50 i +80 km. Trzykrotnie uczestniczył w 24-godzinnym zimowym Ultramaratonie Zamieć. Jego najlepszy wynik to 15 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Jest jednym z niewielu uczestników, który brał udział we wszystkich V edycjach jednego z najtrudniejszych biegów ultra w Polsce, tj. Beskidy Ultra Trail. Czterokrotnie ukończył biegi na dystansach 60 km i 90 km. Ostatni jego sukces to udział i wysokie, 15 miejsce w biegu na dystansie 130 km, gdzie łączna suma przewyższeń wyniosła 7000 m.

Jak sam zapowiada, to nie koniec jego biegowych wyzwań. Nadal ostro trenuje, przygotowując się do przyszłorocznych biegów i udziału w 24-godzinnym ultramaratonie Zamieć oraz biegu Stumilak na dystansie 176 km (100 mil) o przewyższeniu ponad 9000 m, gdzie zalicza się 71 szczytów górskich.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i już teraz trzymamy kciuki za kolejne!

Powrót na górę strony