Wiadomości

Policjanci szkolą żołnierzy przed wyjazdem do Kosowa

Data publikacji 27.11.2017

Instruktorzy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przeprowadzili drugie w tym roku szkolenie żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Tym razem koledzy z armii ćwiczyli działania pododdziału zwartego z wykorzystaniem szyków i ugrupowań policyjnych i doskonalili obsługę broni gładkolufowej. Jest to kolejny etap przygotowań wojskowych do udziału w misji w Kosowie.

Od października kadra instruktorska katowickiego oddziału prewencji prowadzi szkolenia żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Ćwiczenia mają za zadanie przygotowanie wojskowych do działań w pododdziale zwartym w sytuacji naruszenia ładu i porządku publicznego. Szkolenie obejmuje tworzenie szyków i ugrupowań oraz taktykę działania w przypadku powstania zamieszek. Program zajęć ma na celu kompleksowe przygotowanie żołnierzy do nowych zadań. Ćwiczenia obejmują także zajęcia z zakresu użytkowania broni gładkolufowej oraz taktyki i techniki użycia środków przymusu. Zakończenie cyklu szkoleń przewidziane jest w lutym 2018 roku.

W poprzednim roku kadra instruktorska katowickiego oddziału prewencji prowadziła szkolenia żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej w Gliwicach.

Powrót na górę strony