Wiadomości

Nie był im obojętny los szczeniaka

Data publikacji 20.11.2017

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. W okresie jesienno-zimowym policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie narażone na wychłodzenie osoby mogą przebywać. Podczas jednej z takich kontroli, policjanci z jastrzębskiej patrolówki uratowali psa. Szczenię zostało pozostawione w rejonie bloku mieszkalnego w centrum Jastrzębia. Stróże prawa skontaktowali się z rakarzem i zwierzę w porę trafiło pod właściwą opiekę.

Jastrzębscy policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomne osoby, szczególnie narażone na wychłodzenie w okresie jesienno-zimowym.

Podczas kontroli jednego z bloków przy ulicy Kaszubskiej, stróże prawa zauważyli pozostawionego bez opieki, młodego psa. Zwierzę było w pudełku, a obok niego stała karma. Policjanci zaopiekowali się szczeniakiem i o wszystkim powiadomili rakarza. Dzięki temu, kundelek w porę trafił w ręce odpowiedzialnych ludzi. 

Pamiętajmy, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i mroźne noce, to sytuacje zagrażające nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, czy wymagające opieki, a także błakające się zwierzęta. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie.

Nie przechodźmy obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu może się skończyć tragicznie.

Powrót na górę strony