Wiadomości

Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić!

Data publikacji 02.11.2017

W Bielsku-Białej odbyła się premiera filmu pt. „Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić!”, którego twórcami są redaktorzy jednego z miejscowych portali internetowych. Film powstał we współpracy z policjantami bielskiej drogówki. Data emisji nie jest przypadkowa. Jesień to bowiem czas, kiedy drogi stają się szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Deszczowa pogoda, wcześnie zapadający zmrok, gdy ulice tętnią jeszcze życiem - to okres, w którym na pieszych czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Ubrani najczęściej w ciemną odzież, bez elementów odblaskowych, są w tym czasie szczególnie narażeni na potrącenia. Policyjne statystyki pokazują, że do zdarzeń tych dochodzi nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w miastach, na dobrze oświetlonych fragmentach dróg.

Redaktorzy portalu, wspólnie z miejscowymi służbami ratunkowymi, przygotowali spot promujący noszenie odblasków przez pieszych po zmroku. Trwający niespełna 3 minuty film został wyreżyserowany przez Adama Aljovicha, który przygotował scenariusz i plan nagrania oraz zaangażował do pomocy swoich kolegów z branży. Założeniem filmu od samego początku było wzbudzenie u widza silnych emocji. Płacz matki po utracie dziecka był w tym przypadku bardzo realny i zdaniem wielu osób pracujących przy wypadkach, odzwierciedlał prawdziwe emocje i realną reakcję na śmierć kogoś bliskiego.

Nad całością projektu czuwali przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej: podkom. Krzysztof Stankiewicz i mł. asp. Ilona Michalczyk. Do akcji przyłączyło się Prywatne Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej, OSP Stare Bielsko, OSP Mnich z powiatu cieszyńskiego i dyrekcja MZK w Bielsku-Białej. W sumie w produkcję było zaangażowanych blisko 50 osób. Aktorzy, którzy wystąpili w filmie nie są profesjonalistami i był to ich pierwszy udział w tego typu projekcji. Jak sami podkreślają, mają nadzieję, że nie ostatni.

Film dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=TUYki0-UzIU. Zachęcamy do obejrzenia!

Powrót na górę strony