Wiadomości

I Turniej Piłki Nożnej OPP w Katowicach rozstrzygnięty!

Data publikacji 18.10.2017

W dniach 16 i 17 października, po raz pierwszy w historii jednostki odbył się Turniej Piłki Nożnej na sztucznej nawierzchni o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody rozegrano na zewnętrznym obiekcie sportowym MOSiR Katowice "Bugla" i uczestniczyło w nich osiem 10-osobowych drużyn reprezentujących każdy z pododdziałów jednostki. Pierwszym zdobywcą pucharu, a tym samym zwycięzcą całego turnieju została drużyna Kompanii Prewencji I.

Pomimo bogatej historii katowickiego oddziału prewencji, dotychczas nie organizowano w jednostce rywalizacji policjantów na otwartym boisku piłkarskim. W ramach podnoszenia sprawności fizycznej i popularyzacji gry w piłkę nożną, powołano do sportowego życia jednostki Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji. W zawodach uczestniczyły 10-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne pododdziały prewencji oraz  komórki organizacyjne jednostki. W turnieju wziął udział zastępca dowódcy oddziału – mł. insp. Artur Maliszewski. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, które zostały rozlosowane na dwie grupy.

Zawody zostały rozłożone na dwa dni. W pierwszym dniu eliminacyjnym, każda z drużyn rozegrała po dwa mecze trwające po 40 minut. Następnego dnia każda z drużyn zagrała po jednym meczu w grupie oraz drużyny awansujące do fazy półfinałowej i finałowej zagrały po kolejne dwa mecze – razem 120 minut gry.

Po bardzo wyrównanej fazie grupowej, do najlepszej czołówki czterech drużyn awansowały drużyny: Kompani Prewencji I, Kompani Prewencji II, Kompani Prewencji IV, Kompani Prewencji VI.

O zaciętości rywalizacji świadczy fakt, że o miejsce w ścisłym finale rozegranym pomiędzy kompaniami prewencji IV i VI (2:2) musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się policjanci Kompanii Prewencji IV (3:2). W drugim meczu półfinałowym funkcjonariusze Kompanii Prewencji II ulegli Kompanii Prewencji I wynikiem 2:4.

Po 200 minutach gry w zawodach, w finale kończącym turniej, Kompania Prewencji I pokonała policjantów Kompanii Prewencji IV wynikiem 4:3, zdobywając pierwszy w historii jednostki Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w Turnieju w Piłce Nożnej na otwartym boisku. Trzecie miejsce, po bardzo emocjonującym meczu, wywalczyła Kompania Prewencji II.

Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi zawodnicy odebrali puchary i pamiątkowe dyplomy.

Całe zawody przebiegły w duchu walki fair-play. Pomimo nieugiętej rywalizacji i chęci zwycięstwa, sędziowie w 16 meczach tylko dwukrotnie skorzystali z prawa ukarania zawodnika żółtym kartonikiem i odesłania na 2 minutową karę.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce               - Kompania Prewencji I

II miejsce              - Kompania Prewencji IV

III miejsce             - Kompania Prewencji II

 

IV miejsce            - Kompania Prewencji VI

V miejsce             - Kompania Prewencji V

VI miejsce            - Kompania Prewencji III

VII miejsce           - Kompania Wzmocnienia

VIII miejsce          - grupa szkoleniowa dowódcy

 

Najlepszy strzelec:

- sierż. Daniel Pietrycha (KP I) - 9 strzelonych bramek w 5 meczach

Najlepszy zawodnik:

- st. post. Damian Lampa (KP II)

Najlepszy bramkarz:

- sierż. szt. Marcin Wyporkiewicz (KP IV)
 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju, a wszystkim zawodnikom ponadprzeciętnej sprawności i wytrzymałości. 

 

Powrót na górę strony