Wiadomości

Łączy pasję z pracą

Data publikacji 11.10.2017

Służba każdego funkcjonariusza zobowiązuje do bycia w gotowości 24 godziny na dobę. Zdarzają się jednostki, dla których jeden etat to za mało. Starszy aspirant Tomasz Stępień, służący w Wydziale Kryminalnym tutejszej komendy, od 4 lat amatorsko trenuje kolarstwo górskie i osiąga bardzo wysokie wyniki w zawodach lokalnych i ogólnopolskich.

Kolarstwo górskie to sport wymagający dużego zaangażowania i wielu wyrzeczeń. Uzyskanie wysokiej formy wiąże się z koniecznością poświęcenia 90% wolnego czasu na trening. Można więc spokojnie stwierdzić, że pasja ta jest drugim etatem dla każdego sumiennego zawodnika.

Tomasz Stępień rozpoczął swoją karierę kolarską w 2013 r. na Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Przełajowym w Łazach. Pasję do roweru zaszczepił w nim kolega z pracy, ówczesny Komendant Komisariatu Stanisław Kraski - jeden z najlepszych triathlonistów w Polsce, wyśmienity kolarz szosowy i górski.

W roku 2017 r. Tomasz wystartował w ponad 20 zawodach. Zajął 1 miejsce w cyklu ośmiu maratonów Bike Atelier, natomiast w pozostałych maratonach w 90% kończył wyścig wjeżdżając na podium. Wybitnym osiągnięciem było zajęcie 1 miejsca na XXII Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim w cyklu Family Cup – Góra Kamieńsk oraz ukończenie 4 - dniowego wyścigu etapowego w Szklarskiej Porębie – Bike Adventure. W klasyfikacji generalnej nasz kolega uplasował się na 18 miejscu.

Obecnie policjant rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu, a swoją pasją zaraził także żonę. Spokojnie można stwierdzić, że spełnia się jako pełnoetatowy funkcjonariusz w życiu zawodowym oraz pełnoetatowy sportowiec w życiu prywatnym.

Życzymy dalszych sukcesów !!!

Powrót na górę strony