Policjanci z Żywca wrócili z kolejnej górskiej wyprawy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci z Żywca wrócili z kolejnej górskiej wyprawy

Data publikacji 28.09.2017

Policjanci z Żywca oraz ich przyjaciele ze służb mundurowych z Warszawy i Wałbrzycha, zaliczyli kolejną wyprawę w wysokie góry. Tym razem padło na Kaukaz w Gruzji i jej pięciotysięcznik "Kazbek" (5047m n.p.m). Gratulujemy i życzymy powodzenia w czasie kolejnych eskapad!

W sierpniu wrócili z wyprawy do Tadżykistanu, gdzie podjęli próbę zdobycia szczytu Lenina (7134 m n.p.m.). W niespełna miesiąc od tej wyprawy byli już w Gruzji. Policjanci z żywieckiej komendy zrzeszeni w Klubie PTTK „Żbik”, gdy tylko mają wolne, ruszają w drogę. To ich sposób na spędzanie wolnego czasu oraz odreagowania po ciężkiej służbie.

Wyprawa została podzielona na kilka etapów i trwała od 10 do 21 września br. Etap pierwszy obejmował wyprawę na "Kazbek". Później uczestnicy zwiedzali stolicę Gruzji - Tibilisi, a następnie zatrzymali się na odpoczynek na plażach morza Czarnego w rejonie Batumi.

Miłośnicy podróżowania wyprawę rozpoczęli lecąc samolotem z Katowic do Gruzji. Już na początku wyprawy mieli miłą niespodziankę. Na lotnisku spotkali Pana Krzysztofa Wielcikiego, którego "ludziom gór” nie ma potrzeby przedstawiać. Po zakwaterowaniu w miejscowości Stepanciminda, urokliwym miasteczku położonym u stóp "Kazbeku", rozpoczęli podbój góry. Po około 8 godzinach wspinaczki góra została zdobyta!

Kazbek jest jedną z najwyższych i najpiękniejszych gór na Kaukazie. Położony we wschodniej części Kaukazu Centralnego - Oseti Południowej, niedaleko granicy z Degestanem, podobnie jak Elburs jest wygasłym wulkanem, a jego ostatnie erupcje miały miejsce około 6 tys. lat temu. Pozostałością działalności wulkanicznej są dziś wyziewy gorących gazów na północnych stokach góry.

  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policajnci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
  • policjanci w czasie wyprawy
Ładowanie odtwarzacza...