Wiadomości

Poszukiwany trzema listami gończymi wpadł z kradzionymi telefonami

Data publikacji 06.09.2017

Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoim samochodzie posiadali osiem telefonów pochodzących z kradzieży. Jak się okazało, 46-latek, który posługiwał się podrobionym dokumentem, był poszukiwany trzema listami gończymi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Starszy trafił już do aresztu śledczego, natomiast młodszy został objęty policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym.

2 września około 19.00 na ulicy Mickiewicza w Katowicach policjanci zauważyli volkswagena golfa na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Postanowili sprawdzić i wylegitymować jadące w samochodzie osoby. Mężczyźni posiadali przy sobie 20 telefonów komórkowych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 8 z nich figuruje jako skradzione na terenie całego kraju. 28-latek oraz jego 46- letni kolega trafili do policyjnego aresztu. Szybko wyszło na jaw, że starszy z nich posługiwał się podrobionym dokumentem i jest poszukiwany trzema listami gończymi, m.in. za kradzieże, oraz czterema zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa i posługiwania się podrobionym dokumentem. Trafił już do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę. Jego młodszy kolega usłyszał zarzuty paserstwa i jednej kradzieży. Prokurator objął go policyjnym dozorem i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni maja związek z innymi przestępstwami, do których doszło na terenie miasta.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ.

Powrót na górę strony