Wiadomości

Pożar w budynku. Nie żyją trzy osoby

Data publikacji 11.08.2017

Mikołowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego pożaru. Do zdarzenia doszło po godzinie 21.00, w jednym z budynków socjalnych w Łaziskach Górnych, przy ulicy Wyrskiej. W pożarze zginęły trzy osoby, najprawdopodobniej jeden mężczyzna i dwie kobiety. Policjanci wciąż ustalają ich tożsamość. Pozostali mieszkańcy zostali ewakuowani. Na miejscu pracują śledczy i prokurator.

Pożar wybuchł w jednym z mieszkań znajdujących się na poddaszu budynku wielorodzinnego. W czasie akcji ratowniczej, w płonącym mieszkaniu znaleziono ciała trzech osób, najprawdopodobniej jednego mężczyzny i dwóch kobiet. Według wstępnych ustaleń, mogli to być mieszkańcy budynku, jednak z uwagi na stan zwęglenia zwłok, niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań.

W związku ze zdarzeniem została zatrzymana jedna osoba. To 34-letni mężczyzna, mieszkaniec Łazisk Górnych. Póki co, nie przedstawiono mu żadnych zarzutów, bowiem policjanci sprawdzają czy w jakikolwiek sposób przyczynił się on do powstania pożaru.

Śledczy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Oprócz oględzin miejsca, zaplanowano przeprowadzenie eksperymentu procesowego.

Ewakuowane wczoraj osoby noc spędziły w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych.

 

Aktualizacja g.18:00: w związku z faktem, iż zebrany na chwilę obecną materiał dowodowy nie pozwala na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów, czynności z nim zostały zakończone i został  zwolniony z policyjnego aresztu. Na ten moment policja wyklucza celowe działanie osób trzecich.

 

Fot. KPP Mikołów

Powrót na górę strony