Wiadomości

Policyjni muzycy dla mikołowian

Data publikacji 31.07.2017

Na mikołowskim rynku mieszkańcy miasta mieli okazję posłuchać muzyki w wyjątkowym wydaniu. W duchu cyklu muzycznych spotkań pod nazwą "Letnie granie" organizowanych przez mikołowski magistrat, gościnnie wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Melodie takich artystów, jak Stevie Wonder czy Michael Buble zabrzmiały w zupełnie nowej odsłonie.

W piątek mikołowianie licznie zgromadzili się na mikołowskim rynku. Od godziny 19:30, przez prawie godzinę można było posłuchać w plenerze wspaniałego koncertu policyjnych muzyków. Wszystko to w ramach organizowanych co piątek występów pod nazwą "Letnie granie". "Marsz Dla NATO", utwory Michaela Buble i Stevie Wondera czy sztandarowa melodia z filmu "Akademia policyjna", bardzo długo pozostaną w pamięci tych, którzy mieli okazję być w sercu mista podczas występu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Przypomnijmy, iż Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach została założona w 1973 roku. Od początku swego istnienia uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych, czy religijnych. Orkiestra wielokrotnie reprezentowała śląski garnizon Policji na prestiżowych festiwalach krajowych i międzynarodowych. W ciągu czterdziestu lat istnienia orkiestry, muzycy dali ponad 4000 koncertów na terenie całego kraju.

Pod batutą dyrygenta sierż. szt. Daniela Grodzińskiego oraz pod bacznym okiem kapelmistrza asp. szt. Waldemara Skotarskiego muzycy zachwycili obecnych tam włodarzy miasta oraz przybyłych gości, w tym najmłodszych słuchaczy, którzy w rytmie orkiestry bawili się w najlepsze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu policyjnej orkiestry dla mieszkańców i sympatyków muzyki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.55 MB)

Powrót na górę strony