Wiadomości

Zarzuty dla 17-latka z Katowic

Data publikacji 24.07.2017

Zarzuty uszkodzenia ciała usłyszał w sobotę 17-latek z Katowic. Śledczy określili jego wybryk, jako chuligański, wobec czego sprawca poniesie surowszą karę. W czwartek publikowaliśmy wizerunek sprawcy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Katowicach ustalili tożsamość mężczyzny. W jego namierzeniu pomogli policjantom internauci, za co serdecznie dziękujemy. O dalszym losie 17-latka zdecyduje prokurator i sąd.

Do zdarzenia doszło 12 lipca kilkanaście minut przed 21.00 na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Marcinkowskiego. Jak wynika z ustaleń policjantów, stojący przy przejściu dla pieszych 39-letni mieszkaniec Katowic został zaczepiony przez dwóch nieznanych mężczyzn. Najpierw między nimi doszło do wymiany zdań, a gdy pokrzywdzony próbował odejść, mężczyźni poszli za nim i zagrodzili drogę. Jeden z nich wyrwał pokrzywdzonemu torbę z butelkami, którą rzucił o ziemię, a następnie kopnął go w twarz. Sprawcy uciekli, a pokrzywdzonemu pomocy udzielili przechodnie, którzy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. Mężczyzna trafił do szpitala.
Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu z pobliskiej firmy i opublikowane w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali wiele informacji, które na bieżąco były sprawdzane. Dzięki pomocy, stróże prawa ustalili tożsamość poszukiwanego mężczyzny. To 17-letni mieszkaniec Katowic.  W sobotę został już przesłuchany i usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała z występkiem o charakterze chuligańskim. Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów i poddał dobrowolnie karze. Śledczy określili jego wybryk jako chuligański, wobec czego sprawca poniesie surowszą karę.  O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.  

 

Powrót na górę strony