Wiadomości

Żorska drogówka w bezpieczeństwo "wkręciła" dziś rowerzystów

Data publikacji 28.06.2017

Szefowa żorskiej drogówki - podinsp. Agata Głowacka w ramach zainicjowanej przez MSWiA kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo", wyruszyła dzisiaj w drogę z radami dla rowerzystów. Życząc im bezpiecznej jazdy, pani naczelnik przekazywała miłośnikom jednośladów specjalne wkładki z podstawowymi przepisami ruchu drogowego. Materiały profilaktyczne otrzymali nie tylko rowerzyści pokonujący miejskie ścieżki, ale i ci wypoczywający na żorskim kąpielisku.

 

  • Wkładki dla rowerzystów opracowane przez śląską drogówkę
  • Podinsp. Agata Głowacka wręcza ulotki rowerzystom
  • Podinsp. Agata Głowacka wręcza ulotki rowerzystom
  • Żorska drogówka na miejskim kąpielisku
  • Ulotki dla rowerzystów
  • Podinsp. Agata Głowacka wręcza ulotki rowerzystom

Korzystajcie z dróg dla rowerów i nie zapominajcie o ich podstawowym wyposażeniu, podnoszącym bezpieczeństwo na drodze, zachowajcie odległość jadąc kolumnami, a chodnikiem poruszajcie się tylko w wyjątkowych sytuacjach i jadąc powoli – to tylko niektóre z porad, jakie mogli dzisiaj usłyszeć rowerzyści od podinsp. Agaty Głowackiej.

Panią naczelnik żorskiej drogówki rowerzyści mogli spotkać nie tylko na osiedlowych ścieżkach rowerowych, ale i na miejskim kąpielisku, gdzie szczególnie teraz, porą letnią, chętnie pojawiają się amatorzy dwóch kółek. Poza cennymi radami dla rowerzystów, podinsp. Agata Głowacka apelowała również do kierowców, aby poruszając się w ruchu drogowym odnosili się z kulturą i szacunkiem do innych uczestników.

Wkładki dla rowerzystów opracowali w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" policjanci śląskiej drogówki, we współpracy z katowickim WORD-em. Są one odpowiedzią na niepokojące statystyki, które świadczą o wzroście liczby niebezpiecznych sytuacji na drodze z udziałem tego typu uczestników ruchu drogowego. Ulotki edukacyjno-profilaktyczne mają na celu zapobiegać wypadkom z udziałem rowerzystów oraz budować właściwe relacje pomiędzy nimi a kierowcami.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.53 MB)

Powrót na górę strony