Mieszkanka Rybnika podziękowała policjantom - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Mieszkanka Rybnika podziękowała policjantom

Data publikacji 13.06.2017

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla rybnickich kryminalnych oraz Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Przesłane zostały przez mieszkankę Rybnika, która w ten sposób chciała podziękować mundurowym za odnalezienie torebki, w której znajdowały się pieniądze w kwocie ponad 25 tys. zł oraz inne wartościowe rzeczy.

Rybniczanka przesłała pisemne podziękowania, w których wyraziła swoją wdzięczność i wyrazy uznania wobec policjantów z Wydziału Kryminalnego oraz Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu rybnickiej komendy.

Policjanci w połowie maja tego roku przyjęli zawiadomienie o kradzieży torebki, w której znajdowały się pieniądze w kwocie prawie 24 tys. zł, blisko 300 euro, wartościowe okulary, telefon komórkowy oraz dokumenty. Śledczy przystąpili do analizy zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie, co ostatecznie doprowadziło do ustalenia okoliczności zdarzenia. Następnego dnia po przyjęciu zawiadomienia policjanci przeszukali rejon, w którym doszło do kradzieży. W kontenerze na śmieci odnaleźli skradzioną torebkę wraz z zawartością. Brakowało tylko pieniędzy w kwocie 2 tys. zł. Śledczy ustalili sprawcę kradzieży. Okazało się, że pokrzywdzona zapomniała zabrać torebkę z jednego ze sklepów w centrum miasta. Tam „zainteresowała” się nią ekspedientka, która zabrała jedną z kopert w której znajdowało się 2 tys. zł, a torebkę, nie sprawdzając pozostałej zawartości, wyrzuciła do kontenera. Podczas przeszukania jej mieszkania, śledczy odnaleźli skradzione pieniądze, które już zostały przekazane pokrzywdzonej. Nieuczciwa ekspedientka usłyszała zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania 50-letnia rybniczanka przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze.