Złoty medal dla sierżanta Rafała Rissa - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Złoty medal dla sierżanta Rafała Rissa

Data publikacji 07.06.2017

Policjant z katowickiego oddziału prewencji stanął na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu w miejscowości Banja Luka w Serbii. Sierżant Rafał Riss startował w formule „Fightng” w kategorii +94 kg. To kolejny medal przywieziony przez policjanta z międzynarodowych zawodów. W listopadzie 2016 zdobył najwyższe podium w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu we Wrocławiu.

Sukcesem dla sierżanta Rafała Rissa zakończyły się Mistrzostwa Europy w Ju-Jitsu zorganizowane w miejscowości Banja Luka w Serbii. Policjant nie miał sobie równych w formule „Fighting” w kategorii +94 kg. Do kolekcji medalowej dołożył kolejne, najwyższe trofeum.

Medal Mistrzostw Europy nie jest jedynym, jaki w ostatnim czasie zdobył sierżant Rafał Riss. W listopadzie 2016 roku wygrał on Mistrzostwa Świata we Wrocławiu. W maju 2016 roku zajął 2 miejsce w turnieju Paris Open, a w listopadzie 2015 roku wywalczył 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w Bangkoku.

Mundurowy należy do najlepszych także w resortowych imprezach. W październikowych Mistrzostwach Policji w Judo zdobył „złoto” i takiego samego koloru krążek przywiózł w 2016 roku z czerwcowych XIII Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo.

Sierżantowi Rafałowi Rissowi i jego koleżankom i kolegom z reprezentacji serdecznie gratulujemy!