Wiadomości

Policjanci uczestniczyli w biegu ulicami Bielska-Białej

Data publikacji 30.05.2017

Reprezentacja blisko 30 policjantów z całej Polski uczestniczyła w niedzielnym biegu, który już po raz 25. przebiegał ulicami Bielska-Białej. Najlepszy rezultat w Biegu Policjantów uzyskał asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji bielskiej komendy, który w klasyfikacji generalnej zajął 32 miejsce. Policjanci nie tylko uczestniczyli w biegu, ale również dbali o jego bezpieczny przebieg.

Bieg Fiata, to najsłynniejsze wydarzenie biegowe na południu Polski. Rozgrywany od ćwierć wieku gromadzi rokrocznie na starcie około 1500-2000 zawodników. Zawody na stałe wpisały się w kalendarz imprez biegowych Polski. Możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości na ulicach Bielska-Białej sprawia, że dla wielu zawodników to obowiązkowy punkt w kalendarzu startów.

Uczestnicy imprezy rywalizowali w biegu głównym na 10 km oraz biegu młodzieżowym na dystansie 3 km. Jak co roku w rywalizacji wzięli również udział zawodnicy na wózkach. Trasa na dystansie 10 km prowadziła głównymi ulicami miasta. Podczas głównej imprezy przeprowadzono także dodatkowe klasyfikacje, m.in. Bieg Policjantów. W tym roku po raz czwarty policjanci wystawili swoją reprezentację. Spośród blisko 30 startujących mundurowych, najlepszym kolejny rok z rzędu, okazał się asp. Dawid Stwora z bielskiej komendy, który w klasyfikacji generalnej zajął 32 miejsce z czasem 37:36. Zwycięzca odebrał puchar z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Grzegorza Jakubca. 25 Bieg Fiata 2017 wygrał Kenijczyk Matheka Benard Muinde, który na 10-kilometrowej trasie uzyskał czas 30:04.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powrót na górę strony