Wiadomości

Dzielnicowi na Radzie Dzielnicy

Data publikacji 15.03.2017

Wczoraj czterech dzielnicowych uczestniczyło w obradach Rady Dzielnicy Nowe Miasto. W trakcie spotkania omówiono zasady działania nowego programu "Dzielnicowy Bliżej Nas". Założeniem tego programu jest wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek, by byli bliżej ludzi i ich problemów. Mundurowi przedstawili także cele i założenia aplikacji "Moja Komenda".

Miasto Wodzisław Śląski podzielone jest na 9 dzielnic. Dzielnica Nowe Miasto położona jest na pagórkowatym terenie wzdłuż ulicy 26 Marca. Na jego terenie znajdują się osiedla mieszkaniowe oraz punkty handlowo-usługowe. Dzielnica liczy około 14 tysięcy mieszkańców.

Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim brali udział w posiedzeniu rady tej dzielnicy. Mundurowi przybliżyli mieszkańcom program ministerstwa "Dzielnicowy Bliżej Nas". Chodzi w nim o to, by policjanci ściśle współpracowali ze społeczeństwem, by wychodzili do ludzi, żeby byli znani w miejscu, w którym będą pracować tak, żeby każdy wiedział do kogo ma się zgłosić, gdy zobaczy coś niepokojącego.

Aby ułatwić społeczeństwu kontakt  z dzielnicowymi stworzono także aplikację "Moja Komenda", która zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów policyjnych obiektów. Stróże prawa wytłumaczyli na przykładzie, jak można w łatwy i szybki sposób podając np. ulicę znaleźć swojego dzielnicowego i bezpośrednio do niego zadzwonić.

O tych i innych ważnych kwestiach m.in o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali wczoraj dzielnicowi z mieszkańcami na radzie dzielnicy, która odbyła się na terenie Gimnazjum nr 2.Mundurowi zapewnili radę o swojej obecnościach na kolejnych spotkaniach.

Więcej na temat programu "Dzielnicowy Bliżej Nas" i aplikacji "Moja Komenda".

Powrót na górę strony