Wiadomości

Sezon na jednoślady rozpoczęty...

Data publikacji 12.03.2017

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. Policjanci z tyskiej drogówki także wyciągnęli motocykle, na których już pełnią służbę. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to niestety zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów.

Z kolei kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii. Mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem na naszych drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na motocyklistów. Policjanci m.in. z Komendy Miejskiej Policji w Tychach sami także będą pełnić służbę na jednośladach, co niejednokrotnie ułatwia im pracę pozwalając na sprawne dotarcie np. na miejsce wypadku.

Drodzy amatorzy dwóch i czterech kółek. Przygotowując się do jazdy samochodem czy motocyklem nie zapominajmy o najważniejszym - zawsze bądźmy trzeźwi!

 

 

  • Sezon na jednoślady coraz bliżej...
  • Sezon na jednoślady coraz bliżej...
  • Sezon na jednoślady coraz bliżej...

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.94 MB)

Powrót na górę strony