Wiadomości

1% dla Mikołajka

Data publikacji 01.02.2017

Mikołajek - 6 letni chłopiec, syn policjanta z Katowic - od urodzenia dzielnie walczy z „Rdzeniowym Zanikiem Mięśni Typ I”. W czerwcu 2017 roku na europejskim rynku ma się pojawić pierwszy na świecie lek na tę chorobę. Mikołajek wraz z rodzicami zwracają się z prośbą o przekazanie 1 % z podatku i zarazem szansę na lepsze życie.

Mikołajek ma ponad 6 lat i choruję na SMA. Chłopczyk może oddychać tylko z pomocą respiratora, jest karmiony sondą żołądkową i może poruszać się tylko z pomocą innych osób w specjalnym wózku. Pomimo pełnej sprawności umysłowej, fizycznie jest zdany całkowicie na swoich rodziców. Jego tata jest policjantem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zanik mięśni spowodował, że Mikołajek nie porusza rękami i nogami. Dlatego też codziennie korzysta z pomocy rehabilitantów i wytrwale ćwiczy. Miesięczny koszt opieki nad chłopczykiem wynosi kilka tysięcy złotych.

Ostatnio pojawiły się informacje, że na SMA wynaleziono pierwszy na świecie lek. Kuracja Spinrazą kosztuje jednak w USA w pierwszym roku leczenia aż 750 tys. dolarów, a w kolejnych połowę tego, czyli 375 tys. USD.

Rodzice proszą o wsparcie poprzez przekazanie 1 % podatku na konto Mikołaja

w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”:

numer KRS: 0000037904

cel szczegółowy 1%: 13401 Kamiński Mikołaj.

Strona internetowa Mikołajka: mikolajkowo.blogspot.com.

Powrót na górę strony