Wiadomości

Bezpieczne Ferie - briefing prasowy

Data publikacji 13.01.2017

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w katowickiej komendzie wojewódzkiej zorganizowany został briefing dla przedstawicieli mediów. W jego trakcie zaprezentowano działania, które śląska policja będzie prowadziła w najbliższych tygodniach, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym. Zaprezentowano również spot poświęcony pracy policyjnych patroli narciarskich.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbył się briefing poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. W trakcie spotkania z przedstawicielami mediów zaprezentowane zostały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w okresie zimowego wypoczynku. Policjanci apelowali, aby szczególną uwagę zwrócić na zachowanie ostrożności za kierownicą. Prowadzący powinni pamiętać, by przed wyjazdem na urlop odpowiednio przygotować pojazd. Poruszone zostały kwestie właściwego zachowania na drodze, ostrożności w miejscach publicznych oraz zabezpieczenia własnego mienia. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostanie w domach. Ważne, by zadbać o bezpieczny wypoczynek dla jednych i drugich. W trakcie akcji, policjanci zwracać będą uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego kraju czuwały będą liczne patrole. Podisnp. Włodziimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przypomniał, że jeszcze przed wyjazdem możemy skontrolować stan autokaru, korzystając ze strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl. E-usługa pozwala w łatwy sposób potwierdzić przygotowanie autobusu do jazdy. Przewoźników z kolei mobilizuje do dbania o swoje pojazdy. Naczelnik z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach podinsp. Dawid Kaszuba poinformował, że podczas ferii policjanci będą patrolowali miejsca wypoczynku oraz zadbają o bezpieczeństwo na stokach. Stróże prawa na stokach będą przede wszystkim sprawdzali, czy dzieci i młodzież używają kasków, a także będą zwracali uwagę na osoby nietrzeźwe.

Podinsp. Marcin Krepkowski oraz st.asp. Aleksander Benisz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przypomnieli, aby nie korzystać z „dzikich lodowisk”. Apelowali do rodziców, aby przestrzegali dzieci przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych stawach, jeziorach czy rzekach. 

Zaprezentowany został spot, w którym policjanci pełniący służbę na nartach apelują  o korzystanie z kasków, nie tylko przez dzieci i młodzież, ale przez wszystkich narciarzy i snowboardzistów.

  • Briefing prasowy - Bezpieczne Ferie 2017
  • Briefing prasowy - Bezpieczne Ferie 2017
  • Briefing prasowy - Bezpieczne Ferie 2017
Powrót na górę strony