Wiadomości

Podsumowanie akcji „Nie daj się okraść”

Data publikacji 19.12.2016

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu wspólnie z mundurowymi z zabrzańskiej komendy prowadzili akcję profilaktyczną „Nie daj się okraść”. Na potrzeby przedsięwzięcia, uczniowie samodzielnie zaprojektowali tematyczne plakaty, które umieszczono na pasażu centrum handlowego oraz ulotki, które rozdawano klientom. Wszystkim mieszkańcom Zabrza życzymy, aby robienie świątecznych zakupów wiązało się tylko z przyjemnymi wspomnieniami.

Już drugi rok z rzędu uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy Placu Traugutta wspólnie z policjantami z zabrzańskiej komendy prowadzili akcję profilaktyczną mającą na celu ostrzeżenie mieszkańców Zabrza przed kieszonkowcami i złodziejami. W tym roku uczniowie skupili się na klientach robiących przedświąteczne zakupy, którzy pochłonięci szukaniem sprawunków, często zapominają o bezpieczeństwie. Akcja pod nazwą „Nie daj się okraść” została wsparta przez jedno z centrów handlowych, w którym prowadzono działania, oraz które sfinansowało profilaktyczne ulotki i plakaty. Podczas akcji uczniowie samodzielnie zaprojektowali materiały profilaktyczne. W ubiegłym tygodniu przez kilka dni, młodzież wspólnie z policjantami rozdawała popołudniami przygotowane przez siebie ulotki, ostrzegając mieszkańców miasta przed kieszonkowcami. Uwagę klientów zwracał zwłaszcza jeden z uczniów, który przebrany za złodzieja, był „zatrzymywany” i prowadzony przez umundurowanych uczniów klasy policyjnej. Wszystko po to, aby zobrazować odwiedzającym glerię, jakie zagrożenia mogą spotkać ich podczas zakupów ze strony kieszonkowców oraz zwrócić uwagę, aby chronili swoje mienie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców Zabrza.

Dziękujemy centrum handlowemu za wsparcie udzielone uczniom w akcji profilaktycznej mającej na celu uchronić mieszkańców Zabrza przez złodziejami i kieszonkowcami. Natomiast mieszkańcom życzymy samych pozytywnych chwil podczas świątecznych przygotowań.

Powrót na górę strony