Wiadomości

Dzielnicowa z Gliwic laureatką konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Data publikacji 28.07.2016

„Uratowała życie kobiecie”. Tak o dzielnicowej z Gliwic, młodszej aspirant Michalinie Labusek, powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podczas uroczystości wręczenia nagród w Warszawie. Jesteśmy dumni, że nasza policjantka znalazła się wśród pięciorga laureatów ogólnopolskiego plebiscytu „Policjant, który mi pomógł”. W sumie zgłoszono do niego aż 83 kandydatury.

Najważniejsze w plebiscycie jest to, że kandydatury funkcjonariuszy zgłaszają ludzie, którym policjanci pomogli, gdy doświadczali przemocy w rodzinie. Nominacja jest formą podziękowania i wyrażeniem wdzięczności za okazane serce.
Kandydaturę naszej policjantki, mł. asp. Michaliny Labusek, zgłosiła mieszkanka gliwiczanka, która przez wiele lat doświadczała przemocy fizycznej oraz psychicznej ze strony własnego męża. Dzielnicowa z III Komisariatu Policji w Gliwicach zainteresowała się problemem kobiety i zrobiła wszystko, by uwolnić ją od prześladowcy. W efekcie sprawca został ukarany prawomocnie przez sąd, zaś poszkodowana zaczęła nowe życie. Wdzięczna mieszkanka Gliwic w uzasadnieniu nominacji, tak napisała o dzielnicowej z „trójki”:


„Okazała mi duże wsparcie psychiczne, kiedy inni traktowali mnie jak osobę psychicznie chorą. Przekonała mnie, że warto żyć i trzeba walczyć o swoje. (...)

Zawdzięczam jej to, że zaczęłam żyć normalnie, bez strachu przed mężem i ludźmi. (...) Jest bardzo życzliwą osobą i bezinteresowną. (...)

Zawdzięczam jej to, że żyję, nie wiem, co by się stało ze mną, gdyby nie jej pomoc. Jestem szczęśliwa, że stanęła na mojej drodze życia”.

 

Powrót na górę strony