Wiadomości

Policjanci zabezpieczają wizytę Papieża w Częstochowie

Data publikacji 28.07.2016

Trwa wizyta Papieża Franciszka w Polsce. Dzisiaj jego Świątobliwość odwiedzi Częstochowę. Od kilku dni, właśnie tutaj oprócz Krakowa, przyjeżdżają pielgrzymi z całego kraju i świata. Nad bezpieczeństwem gości i mieszkańców czuwa kilka tysięcy funkcjonariuszy.

Policjanci patrolują przede wszystkim trasy przemieszczania i gromadzenia się pielgrzymów, a także tereny częstochowskich błoni i parku. W związku z zamknięciem części ulic w ścisłym centrum miasta, mundurowi kierują ruchem i udzielają wskazówek często zdezorientowanym kierowcom. Wszystkie służby zaangażowane w zabezpieczenie wizyty Papieża służą pomocą i informują jak dotrzeć do celu.

Oprócz policjantów pracujących w terenie, nad zabezpieczeniem bezpieczeństwa działa cały sztab specjalistów i ekspertów, którzy reagują na wszystkie zgłoszenia i kierują funkcjonariuszy w newralgiczne miejsca. W komendzie Miejskiej policji w Częstochowie od wczoraj działa Centrum Operacyjne, które koordynuje działaniami wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie służb. Do tego celu policjanci wykorzystują specjalistyczny sprzęt. Dodatkowo w terenie pracuje grupa specjalnie przeszkolonych policjantów operacyjnych, których zadaniem jest niedopuszczenie do kradzieży oraz zakłócania przebiegu uroczystości.

Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, opieki nad dziećmi oraz przypominają o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia.

Powrót na górę strony