Wiadomości

Drogówka zatrzymała 51-letniego złodzieja

Data publikacji 04.07.2016

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 51-latek z okolic Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna ukradł staruszce kilkaset euro i uciekł samochodem do Raciborza. Po kilkunastu minutach od kradzieży zatrzymali go policjanci z raciborskiej drogówki. W niedzielę, po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie, usłyszy zarzut, a odzyskane przez policjantów pieniądze powróciły do właścicielki.

W piątek około godziny 10.00 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał informację od sąsiada poszkodowanej 89-latki. Do przestępstwa doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Krzanowicach. Z relacji mężczyzny wynikało, że została ona okradziona, a sprawca ucieka samochodem marki Mitsubishi na niemieckich numerach rejestracyjnych w stronę Raciborza. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów, a drogą radiową dyżurny podał komunikat dotyczący podejrzanego pojazdu.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna wszedł do mieszkania seniorki, działając pod pozorem sprzedaży garnków. Następnie ukradł poszkodowanej kilkaset euro uciekł. Mundurowi wkroczyli do akcji i już po kilkunastu minutach patrol drogówki zatrzymał podejrzany samochód na ulicy Kościuszki w Raciborzu.

Okazało się, że autem kierował 51-latek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w niedzielę usłyszy zarzut kradzieży. Odzyskane przez policjantów pieniądze trafiły do właścicielki. Za popełnione przestępstwo 51-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia. 

Powrót na górę strony