Wiadomości

Policjanci wspierali Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji 21.05.2016

Dwa dni zabawy, sportu i uśmiechu, z nadzieją, że nie są sami, że ktoś im życzy jak najlepiej i jak tylko potrafi stara się pomóc oraz sprawić, żeby nawet zwykłe, codzienne czynności były choć trochę łatwiejsze. od 19-20 maja w Jaworznie odbyły się tegoroczne, XVI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć jaworznickich mundurowych.

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, to ukłon nie tylko w kierunku osób niepełnosprawnych, ale także tych, którzy na co dzień z nimi pracują – nauczycieli i pedagogów. Większość z nich podkreśla, że kocha swoją pracę, a najwspanialszym uczuciem jest zobaczenie uśmiechu na twarzy swojego podopiecznego.

Obchody rozpoczęto wczoraj od uroczystej mszy świętej w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, skąd kolorowy pochód przemaszerował na jaworznicki rynek. Tam uroczystego otwarcia Dni Godności dokonała Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, wydarzenie to ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa nie tylko na problemy osób niepełnosprawnych, ale też dać impuls do tego, by sprzeciwić się Ich dyskryminacji w życiu publicznym. Radością napawa mnie fakt, że władze miasta oraz mieszkańcy tak ochoczo uczestniczą w naszym święcie i zawsze odbywa się ono w cudownej atmosferze - mówiła podczas uroczystego otwarcia Maria Materla.

Z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, prezydent miasta złożył na ręce dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Jerzego Tomczyka symboliczne klucze do bram miasta, które są nieodzownym elementem obchodów. W uroczystościach i wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz Jaworzna i instytucji miejskich.

Jak co roku w tym przedsięwzięciu wzięli udział także przedstawiciele jaworznickiej policji, którzy podkreślają, iż to wydarzenie w naszym mieście ma na celu pokazanie, że osoby niepełnosprawne, a wśród nich dzieci oraz dorośli, są wśród nas i nalezy o nich pamiętać. 

To świetna okazja do zabawy, ale przede wszystkim do integracji osób z niepełnosprawnością i osób w pełni sprawnych. Największą atrakcją okazał się Sznupek, maskotka śląskiej policji. Niemal każde dziecko, chciało sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Także przyjazd policji i straży pożarnej, które na stadion przy ulicy Moniuszki wjechały na sygnałach, zrobiło na uczestnikach imprezy ogromne wrażenie. Na twarzach uczestników gościła ogromna radość, gdy mogli wejść do radiowozu policyjnego lub do wozu bojowego strażaków.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia z policjantami, które bez wątpienia będą wyjątkową pamiątką.

 • Przemarsz uczestników obchodów na płytę rynku
 • Prezydent Jaworzna podczas symbolicznego przekazanie kluczy do bram miasta.
 • Wspólna zabawy na rynku w akompaniamencie muzyki tanecznej
 • Wspólna fotografia policjantki z uczestnikami obchodów
 • Każdy chciał zostać choć przez chwilę policjantem
 • Uczestnicy Dni Godności wspólnie z policjantką Moniką
 • Komisarz Tomasz Obarski na wspólnej fotografii z niepełnosprawnym dzieckiem
 • Dzieci oblegające radiowozy
 • Sierżant Śliwińska w trakcie zabawy z dziećmi
 • Wspólne zdjęcie uczestników imprezy z policjantką
 • Wspólne zdjęcie komisarza Obarskiego z dziećmi
 • Monika Śliwińska w czasie zabawy z uczestnikami obchodów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.93 MB)

Powrót na górę strony