Kolejne podium dla mundurowego biegacza

Data publikacji 12.05.2016

Sierżant Marek Hołda - policjant ogniwa patrolowo - interwencyjnego w czeladzkim komisariacie - po raz kolejny stanął na podium zawodów sportowych. W organizowanym przez Centrum Kultury "Zamek w Toszku" biegu przełajowym zajął II miejsce w kategorii służb mundurowych. Wśród wszystkich 128 uczestników biegu w kategorii OPEN był czwarty.

Od ponad 4 lat wielką pasją Marka Hołdy jest bieganie. Policjant wykorzystuje każdą wolną chwilę, aby doskonalić swoje umiejętności i podnosić wytrzymałość. Pomimo, że nie trenuje zawodowo, w tej bardzo popularnej ostatnio wśród Polaków dyscyplinie potrafi odnosić wiele sukcesów. Policyjny sportowiec chętnie startuje w biegach terenowych i nie obce mu są także biegi górskie oraz ultramaratony. W biegu przełajowym, który odbył się na dystansie 8 km w okolicach zamku w Toszku, zajął II miejsce w kategorii wiekowej 14-29 lat i takie samo w kategorii służb mundurowych z wynikiem 31 min. 51sek. Wśród wszystkich uczestników „II Biegu o Złotą Kaczkę”, w kategorii OPEN, był czwarty. Marek Hołda w Policji służy od trzech lat. Początki jego pracy w mundurze związane były z służbą w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach, a od roku jest stróżem prawa w czeladzkim komisariacie.