Wiadomości

Sportowe buty zdradziły złodzieja

Data publikacji 23.04.2016

Policjanci z katowickiej "jedynki" zatrzymali dwóch złodziei, którzy w połowie marca okradli mieszkanie na Placu Miarki. Jednego z nich zdradziły sportowe buty. Paradował w nich po mieście i przykuł uwagę pokrzywdzonego.

Do kradzieży laptopów, telefonów komórkowych, perfum, gotówki, biżuterii i sportowych butów doszło 14 marca br. Właściciele obrabowanego mieszkania oszacowali wtedy straty na 20 tysięcy złotych.

Kilka dni temu na ulicy Rolnej, mieszkaniec Katowic zauważył mężczyznę, który paradował w jego skradzionych sportowych butach. Pokrzywdzony od razu skontaktował się z policjantami, prowadzącymi jego sprawę. Zaskoczony, 26-letni złodziej został zatrzymany. Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafił także jego 18-letni wspólnik.

Podczas przesłuchań okazało się, że sprawcy weszli do mieszkania przy pomocy orginalnych kluczy, które znaleźli na klatce schodowej. Z mieszkania ukradli dwa laptopy, cztery telefony komórkowe, 2 tysiące w gotówce  i inne przedmioty. 26-latek zobaczył wtedy sportowe buty. Złodziej nie mógł się powstrzymać i postanowił zabrać je dla siebie na własność.

Część skradzionych przedmiotów policjanci odnaleźli w lombardzie, część jak wyjaśnili sprawcy została sprzedana przypadkowym osobom. 

Złodziejski duet usłyszał już zarzuty. Każemu z podejrzanych grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

Powrót na górę strony