Wiadomości

Złodziejka zatrzymana dzięki wzorowej postawie świadka

Data publikacji 15.04.2016

Wzorową postawą wykazał się 24-latek, który zareagował na wezwanie o pomoc starszej kobiety. 82-latka padła ofiarą kradzieży portfela. Mężczyzna w pościgu ujął złodziejkę i odzyskał skradziony łup. Policjanci zatrzymali 40-latkę, która trafiła już do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Niepodległości w Tychach. Do 82-latki podeszła nieznajoma kobieta z reklamówką pod pozorem pomocy. Kobieta chciała osłonić przed deszczem dokumenty starszej pani, które wystawały z jej torebki. Jak się okazało, była to złodziejka. Wykorzystując okazję ukradła portfel z torby staruszki i ruszyła do ucieczki. Okradziona kobieta zaczęła krzyczeć. Na wezwanie o pomoc zareagował 24-latek, który w pobliżu wykonywał prace remontowe. Mężczyzna rzucił się w pościg za sprawczynią. Już po kilku metrach udało mu się ująć złodziejkę i odebrać jej skradziony łup. Mężczyzna o zdarzeniu poinformował policjantów, którzy zatrzymali 40-latkę. Mieszkanka Jaworzna trafiła już do policyjnego aresztu. Dokumenty oraz prawie 1000 złotych znajdujące się w portfelu z powrotem trafiły do właścicielki. Policjanci sprawdzają teraz, czy zatrzymana nie dopuściła się innych, podobnych kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że zatrzymanie sprawczyni kradzieży było możliwe dzięki wzorowej postawie świadka oraz jego szybkiej reakcji na zdarzenie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.36 MB)

Powrót na górę strony