Wiadomości

Policjant na urlopie zatrzymał rozbojarzy

Data publikacji 21.03.2016

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Tym razem udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach. Policjant będąc na urlopie, interweniował wobec mężczyzny, który wybiegł z marketu ze skradzioną kurtką. Mundurowy zatrzymał złodzieja, a następnie został dotkliwie pobity przez niego oraz jego starszego brata. Napastnicy doskonale wiedzieli, iż mają do czynienia ze stróżem prawa. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu przy ulicy Lompy w Rybniku. Policjant, pełniący na co dzień służbę w Referacie Kryminalnym Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach, podjął interwencję w czasie urlopu. Wchodząc do jednego z marketów zauważył, jak młody mężczyzna dokonuje kradzieży kurtki i kieruje się w stronę wyjścia. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał złodzieja, jednocześnie informując go, że jest policjantem.

W tym momencie do mężczyzny dołączył jego kompan i wspólnie zaatakowali policjanta. Agresor tak dotkliwie uderzył policjanta w twarz, że złamał mu nos. W czasie szarpaniny zatrzymany uwolnił się i wspólnie ze swoim bratem jeszcze kopał leżącego policjanta po całym ciele. Następnie sprawcy uciekli. O całym zdarzeniu, oficera dyżurnego komisariatu, powiadomiła partnerka policjanta, która próbowała jeszcze odciągnąć agresywnych napastników.

Kilka minut później, dzielnicowi z Boguszowic zatrzymali jednego z rozbojarzy. Drugi bandyta został zatrzymany tego samego dnia wieczorem. Sprawcami okazali się być dwaj bracia mieszkający w Rybniku, w wieku 19 i 22 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Starszy z nich dodatkowo odpowie za uszkodzenie ciała policjanta oraz zniszczenie mienia.

W sobotę Sąd Rejonowy w Rybniku, na wniosek rybnickich śledczych i prokuratora, zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 12 lat więzienia 45-letni policjant nadal przebywa w szpitalu.


 

Opis filmu: Policjant na urlopie zatrzymał rozbojarzy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.02 MB)

Powrót na górę strony