Wiadomości

Maraton w Barcelonie z udziałem raciborskich policjantów

Data publikacji 21.03.2016

Dwaj raciborscy policjanci Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki uczestniczyli w prestiżowym maratonie w Barcelonie. Poświęcenie, wysiłek i trud przyniosły sukces naszym zawodnikom. Obaj mundurowi ukończyli maraton wśród najlepszych.

13 marca w Barcelonie odbyła się kolejna edycja międzynarodowego maratonu, który należy do jednego z największych maratonów na starym kontynencie. Start w imprezie zdeklarowała rekordowa liczba  ponad 20 tysięcy uczestników z całego świata, w tym czołowi zawodnicy.  W stolicy Katalonii na królewskim dystansie 42 km i 195 metrów, wystartowali również raciborscy policjanci Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki. Towarzyszyło im dwóch nauczycieli wychowania fizycznego z powiatu raciborskiego - Bożena Walaszek i Robert Antczak.  Dystans 42,195 km raciborscy policjanci ukończyli w rekordowych dla siebie czasach.

Łukasz osiągnął rekord życiowy na poziomie 2h 43min i 37s., co dało mu w ogólnej klasyfikacji 111 miejsce. W klasyfikacji wiekowej zajął 54 miejsce, a wśród startujących rodaków 3. Janusz dystans maratonu pokonał w 3h 04 min. i 47 s. Była to również jego życiówka, a wynik uplasował go na 1098 miejscu.

Podzielamy radość naszych sportowców i życzymy im dalszych sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.