Wiadomości

Wspólne patrole z adeptami szkoły policji

Data publikacji 15.03.2016

Rozpoczęły się wspólne służby rudzkich policjantów z kursantami Szkoły Policji w Katowicach. Młodzi policjanci patrolowali ulice Rudy pod czujnym okiem doświadczonych miejscowych mundurowych. Dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy komendantami Szkoły Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej na ulicach miasta w tym roku pojawi się ponad 500 dodatkowych mundurowych.

14 marca po raz pierwszy w tym roku policjanci z rudzkich komisariatów pełnili wspólne służby ze słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach. Kursanci pod czujnym okiem doświadczonych mundurowych, będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. W tym tygodniu każdego dnia dziesięciu adeptów będzie szkoliło się praktycznie ze starszymi kolegami, aby później to doświadczenie rozwijać w swoich macierzystych jednostkach.

Wspólne patrole są możliwe dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Komendantem Miejskim Policji w Rudzie Śląskiej, a Komendantem Szkoły Policji w Katowicach. Duży wkład w te patrole ma również rudzkim magistrat, który przekazał katowickiej szkole 20 tys. złotych, na pokrycie kosztów transportu słuchaczy do Rudy Śląskiej. Nadrzędnym celem zawartego porozumienia jest przede wszystkim troska o bezpieczeństwo mieszkańców.

  • Odprawa na rudzkim komisariacie
  • Policjanci patrolujący Rudę
  • Policjanci patrolujący rudzkie podwórka

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.82 MB)

Powrót na górę strony