Wiadomości

Policjanci drogówki kobietom

Data publikacji 09.03.2016

Obok badania stanu trzeźwości - upominki i życzenia dla wszystkich pań, to sposób w jaki przebiegały wczoraj działania "Trzeźwość" na żorskich drogach. Prowadzona równolegle z nimi akcja profilaktyczna skierowana została nie tylko do zmotoryzowanych, ale i pieszych uczestniczek ruchu drogowego. Każda z kobiet otrzymała od policjantów odblaskowe elementy, które jak powszechnie wiadomo niejednokrotnie ratują życie.

Wczoraj od godziny 18.00 śląscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwość". Z okazji  "Dnia Kobiet", po przeprowadzonej  kontroli, paniom za kierownicą, stróże prawa  składali życzenia oraz wręczali upominki, które mają podnieść ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Odblaskowymi torbami oraz opaskami na rękę policjanci obdarowali oprócz pań za kierownicą i te, które wczoraj po zmroku poruszały się pieszo. Rozmawiając z nimi o bezpieczeństwie podkreślali, jak ważna jest widoczność na drodze, szczególnie wówczas, gdy zmieniają się warunki atmosferyczne, czy pora dnia.

Wczorajsza akcja profilaktyczna, prowadzona równolegle z działaniami "Trzeźwość", zrealizowana została w ramach kolejnej odsłony śląskiej kampanii społecznej "Rok pieszego 2016" we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  • Policjanci drogówki kobietom
  • Policjanci drogówki kobietom
  • Policjanci drogówki kobietom
  • Policjant drogówki podczas działań "Trzeźwość"
  • Policjanci drogówki kobietom
  • Policjant drogówki podczas działań "Trzeźwość"

Film Policjanci drogówki kobietom

Pobierz plik Policjanci drogówki kobietom (format mp4 - rozmiar 16.87 MB)

Powrót na górę strony