Policjanci doskonalą kierowanie ruchem - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci doskonalą kierowanie ruchem

Data publikacji 01.02.2016

Policjanci tyskiej drogówki wspierali policjantów ze Szkoły Policji w Katowicach w doskonaleniu zawodowym polegającym na ręcznym kierowaniu ruchem. Wszystkim kierującym przypominamy, że policjant jest osobą uprawnioną do kierowania ruchem, a jego sygnały są ważniejsze od przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i sygnalizatorów.

Szkoła Policji w Katowicach rozpoczęła realizację kursów specjalistycznych z zakresu ruchu drogowego. W ramach przygotowania do prowadzenia szkoleń kadra dydaktyczna z katowickiej szkoły policji uczestniczyła w zajęciach ręcznego kierowania ruchem na tyskich skrzyżowaniach. Policyjnych nauczycieli w zajęciach praktycznych odbywających się na krzyżowaniu ulic Katowickiej z Mikołowską wspierali mundurowi z tyskiej drogówki. Było to drugie tego typu doskonalenie zawodowe kadry Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, które odbyło się w Tychach. Wszystkim kierującym przypominamy, że jeśli to policjant kieruje ruchem to należy się dostosować do jego poleceń i co najważniejsze zachować szczególną ostrożność.

 

Przypominamy:

- gdy osoba kierująca ruchem daje nam sygnał, żeby jechać, nie trzeba zatrzymywać się na "STOP-ie",

- gdy na skrzyżowaniu policjant kieruje ruchem, nie należy stosować się wówczas do sygnałów nadawanych przez sygnalizatory świetlne,

- nie mają zastosowania również znaki poziome (np.: ciągła linia, pole wyłączone z ruchu),

- nie mają wtedy zastosowania ogólne przepisy ruchu drogowego dotyczącego pierwszeństwa przejazdu. 

Dobrze jest wiedzieć, że do sygnałów nadawanych przez osobę kierującą ruchem muszą się stosować również pojazdy uprzywilejowane!

 

 

 

  • policjanci ręcznie sterują ruchem
  • policjanci ręcznie sterują ruchem
  • policjanci ręcznie sterują ruchem
  • policjanci ręcznie sterują ruchem
  • policjanci ręcznie sterują ruchem
  • policjanci ręcznie sterują ruchem
Ładowanie odtwarzacza...